Puerto de Mogan – Wenecja Gran Canarii

Chcąc w pełni poczuć wakacyjną atmosferę kierujemy się do Puerto de Mogan – miasteczka reklamowanego jako Wenecja Gran Canarii. Ruszając z Maspalomas pokonujemy dwadzieścia kilometrów autostrady i dziesięć tuneli. Puerto de Mogan to malutkie miasteczko, obawiam się, czy na wąskich uliczkach przy plaży znajdę miejsce do zaparkowania, na szczęście poza głównym parkingiem, przy Calle la Puntilla jest sporo miejsc i parkujemy bez problemu.

Poznawanie miasteczka zaczynamy od spaceru wzdłuż plaży. Jej wschodnia część jest mniejsza i kamienista, a ocean jest tu bardziej wzburzony. Natomiast główna plaża to piękne, złote piaszczyste zakole otaczające wyjątkowo spokojny akwen. W pobliżu jest mały plac zabaw, przy nim czeka na dzieciaki niespodziewana atrakcja: młody Polak tworzy ogromne ilości baniek mydlanych. Bańki są duże i trwałe, nic dziwnego, że dzieci z wielką ochotą uganiają się za nimi.

Woda i kwiaty

Po drugiej stronie rzeki zbocze góry ładnie zabudowane jest białymi domkami, można wybrać się na spacer krętymi uliczkami do punktu widokowego i obejrzeć cały port z wysoka. Po dłuższej chwili zabawy z bańkami przekraczamy mostek nad rzeczką i dochodzimy do portu. Mosty w Puerto de Mogan mają elegancki łukowaty kształt i są pretekstem nawiązań do Wenecji. Marina jest pełna jachtów, można wybrać się stąd w rejs lub na wycieczkę łodzią podwodną.

W dawnej osadzie rybackiej stworzono marinę i zbudowano białe dwupiętrowe domki z kolorowymi zdobieniami. Budynki obsadzono licznymi roślinami ozdobnymi, w efekcie port zachwyca wielobarwnymi kaskadami bugenwilli i hibiscusa. Całość tworzy bardzo przyjemny dla oka, sielankowy obraz i do dziś ciepło wspominamy spacer po Puerto de Mogan.

Zanim słońce zajdzie zmierzamy ponownie na plażę by skorzystać z kąpieli w raczej chłodnej wodzie. W tym czasie dzieciaki tradycyjnie bawią się w piasku. Plażę opuszczamy już po zmroku.

Po takim radosnym zapoznaniu się ze słoneczną Gran Canarią na kolejny dzień planujemy wycieczkę górską; odwiedzimy najwyższy szczyt wyspy – Pico de las Nieves oraz ten najsłynniejszy – Roque Nublo.


Podobne wpisy:

 

To już koniec wpisu! Podobał Ci się? Polub nas! Poleć znajomym! Skomentuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website